2008/9

 

 

 Letní hraní v Žihli

10.-13.7. 2009
Letní hraní se letos poprvé přesunulo z Merklína do Žihle. Prostředí je příjemnější i hřiště a bezén v areálu bylo připraveno na použití. Jen žádost o pěkné počasí podal Gally s Petrem (Kazamem) trošku pozdě, takže pěkně začalo být až v pondělí po akci. Ale jinak se zde sešla stará známá squadra z řad deskovkářů - Plzeňáci, Podbořanští, Liberečáci, Pražáci, Brňáci a Ostraváci (Cauly a Junior).

Trachtace s Korunkou

26.-28.6. 2009
Třetí rok naší "korunkovské éry" ;-))) jsme oslavili poblíž ValMezu. Přijelo i několik celebrit z jiného kraje - Ester, Tom, Aneken, Hrabinho. Nad celou Trachtací držel svou ochrannou ruku Radegast, který ošklivé černé mraky zažehnal a občas přitáhl i sluníčko. Takže se slavilo, hrály hry, opékaly gurmánské speciality. Prostě Trachtace jak má být!!!

Prezentace v rámci "Válíme se Ostravou"

13.6.2009
Tuto sobotu jsme jeli (Deli, Cauly, Honza, Junior, Tom) prezentovat náš klub a deskové hry vůbec, na akci, která byla spojená se závodem Válíme se Ostravou.
I přes dopolední nepřízeň počasí se na nás nakonec odpoledne sluníčko usmálo.
A i když se závodu nezúčastnilo moc závodníků, tak u našeho stánku bylo celkem plno. Předváděli jsme hry lehčího ražení,
jako Ubongo, Carcassonne, Kotěhůlky, Pippo, Turbo taxi, Can´t Stop.
Největším lákadlem byla ovšem Bláznivá křižovatka v nadživotní velikosti!
Myslím si, že se prezentačka vydařila (i když vždy je co zlepšovat)
a tak se náš klub zase dostal do povědomí dalších lidí.

  Středeční turnaj - Všechny vlajky světa

10.6.2009
Poslední středeční Korunka v tomto školním roce
(začíná totiž rekonstrukce křídla budovy, kde máme klubovnu).
Turnaje se účastnilo celkem 14 soutěžících.
Dalo by se říci, že znalosti vlajek v našem klubu jsou od mizerných až po geniální.
Takže lepší průměr.
A nejlepší znalosti měl Dan, který nejlepším výkonem vyhrál.
Firmě Albi děkujeme za ceny do soutěže.

Korunka Open - KRÁLOVSKÝ TURNAJ 09´

29.-31.5.2009
Poslední víkendová Korunka open v klubovně. A bylo to znát hlavně na účasti, neboť se během víkendu prostřídalo mnoho hrychtivých deskovkářů.

Vyvrcholením víkendu byl KRÁLOVSKÝ TURNAJ, který je směsicí nových a starších her, směsící lehčích i náročnějších her. Prostě všehochuť. Důležité je i vyhodnocení, kde se může na všechny usmát štěstí a každý může získat cenu skrytou pod víčkem. Letos nejlepším hráčem Královského turnaje se stal Deli, těsně následován Macem.

Deli zároveň vyhrál i ALBI turnaj, který také v rámci Královského turnaje proběhl.

Herní Megasetkání - Štoky 2009

6.-10.5.2009
Jako každoročně i letos se uskutečnilo megaherní setkání ve Štokách.
Lidí přijelo požehnaně (z Korunky Junior, Cauly, Lumír, Lenka, Ellife, Roneth, Vodka, Šimi, Deli, Verča). Proběhl i miniturnaj v Tichu, ve kterém zvítězili Plzeňáci (Plema s Tomem) a na druhém místě se umístil Deli s Caulym. Nejhranější hrou byl pravděpodobně Smallworld a Le Havre, také Adios Amigos, Alea Iacta Est. Také prototypy jako Loděnice Vládi Suchého či Dungeon Keeper od Vládi Chvátila se derou k hráčské veřejnosti. Úspěch také sklidil dřevěný magnetický fotbálek!
 Bohužel ani prodloužený víkend nestačil na zahrání všech zajímavých novinek.
Takže zase příště.

Osadníci z Katanu - kvalifikace Ostrava

26.4.2009
Kvalifikace na MR v Osadnících z Katanu proběhla vcelku poklidně. Po vyřešení zádrhelu s losovacím programem se již pouze hrálo a hrálo a hrálo. Přijeli i hráči ze Slovenska (a odvezli si vítězství ;-)) Ale ani Korunka nezůstala pozadu. Na druhém místě se umístil Deli a na čtvrtém Špión.

Mariánskohorský střelec III.

25.4.2009
Tak proběhlo poslední letošní turnajové klání v Bangu. Dnes měl nejlepší mušku Alešs, který měl velmi nebezpečný Vulcanic. Zato oproti předchozím kolům měl nepřesnou mušku a asi zvlhlý střelný prach Junior. Druhý byl Deli a třetí Cauly.

Celkově po všech třech kolech se nejlepším střelcem stal Deli. Junior, který už už sahal na metu nejvyšší, skončil na druhém místě. O třetí místo se podělili Cauly s Alešems.

Čtyřpohár - kvalifikace Brno

18.4.2009
Tak letos jsme utvořili v Korunce dvě družstva. Sice jsme trochu bloudili při parkování, ale pak už zavládla herní pohoda. Příjemná atmosféra, příjemní Brňáci, dobrý gáblík i škopek. Celkem se kvalifikace zúčastnilo 12 týmů. Tým Korunka skončil třetí a tým Korunka 2 skončil šestý. Takže to vypadá, že NA POHÁR SE JEDE. Jinak "mistry Moravy" se stal brněnský tým Nargilla Pub s Anekenem jako kapitánem.

Aprílový Buřt - Frýdek Místek

  29.3. 2009
Již tradiční turnaj na přelomu března a dubna pořádali naši přátelé z FM. Vzhledem k vypečeně voňavým cenám si všichni dělali naděje na vítězství. Miniturnájek v Lascaux, Dobyvatelích vesmíru, Cestě kolem světa za 80.dní a Yspahanu, což jsou vše hry od domácích vydavatelů (Albi a MindOK), vyhrál frýdečák Larva, který těsně za sebou nechal Deliho a Juniora. Ale naštěstí si vybral hru, takže na druhého v pořadí zbyla pochoutka masného průmyslu.

Mariánskohorský střelec II

  27.3. 2009
Proběhl druhý díl trilogie boje o šerifskou hvězdu a nábojnici. Tentokráte byla účast podstatně větší a zápolení desperádů a mužů zákona podstatně napínavější. V lítém boji nakonec zvítězil Junior, kterému se jako jedinému podařilo zvítězit v roli odpadlíka, těsně v závěsu za ním se držel Deli a Cauly.

Turnaj v Ubongu - Vrtule (Valašské Meziříčí)

  28.2. 2009
Věhlasná Valmezácká Vrtulke pořádala turnaj v Ubongu. Avšak nepříznivé okolnosti (Cauly v práci, Deli po operaci, nemocný Obi, insolventní Vodka) zapříčinily, že vo Valašské metropole jel jen Lumír s Lenkou. Ale jeli jen potrénovat, poklábosit a fotit. Sami se turnaje nezúčastnili. Ale byla pohodička.

 Beskydské zimní hrátky v Řece

  12.-15.2. 2009
Tak a je tady opět největší kumulace hráčů na metr čtvereční v Beskydech. Hráči z Moravy, Čech i Slovenska přijeli, aby si zahráli nové i starší hry. Také sněhu bylo dosti, na některé až příliš, takže i když si vzali lyžařské náčiní, tak do stopy nevyběhli. Letos bylo hraní zpestřeno půlnočním turnajem v Pokeru, který vyhrál Hrabinho z Brna.

Bang aneb o Mariánskohorského střelce

  8.2. 2009
Opět se v Mariánských Horách střílelo, bojovalo s Indiány či popíjelo pivo. Avšak střelců bojujících o mety nejvyšší se nesešlo tolik, jako v minulých letech. Ale i tak všichni zuřivě bojovali. A nejzuřivěji a nejlépe střílel Deli, který se stal vítězem turnaje.

Osadníci v Rychvaldu

  1.2. 2009
Turnaj v Osadnících s hojnou účastí proběhl v příjemné hospůdce Oáza v Rychvaldu. Oproti očekávání nevyhráli favorité jako Marcel či Deli. Nejlepším Osadníkem se stal Jan Gibl.

Pařanský víkend

  12.- 14.12. 2008
Tak a tradiční turnaj (čtrnáctý ročník) ocelových hráčů je za námi. Stříbrnou destičku alias "tabulku cti" letos získal Deli, který se konečně dočkal vytouženého vítězství. To o chlup uniklo Kofimu. Na třetím místě se umístil Dalibor, který měl stejný počet bodů jako Cauly, ale více lepších umístění.

Mistrovství ČR v Osadnících a Blokusu (Praha)

   29.11. 2008
Na MČR jsme se rozhodli jet jen na otočku. Sice jsme museli odjíždět vlakem už ve čtyři hodiny, ale přece jen jsme ve vlaku oka nezamhouřili. Power play, Wizard a cestovní Osadníci nás usnout nenechali. 
Postup z krajského kola si v Osadnících zajistili Deli, Junior a Tom. A zvlášť Tomovi se na finále v Praze dařilo. Ve své kategorii se umístil na krásném druhém místě.

Severské hraní

   13. - 17.11. 2008
Tradiční velkolepá akce pořádaná liberečáky ve Sloupu v Čechách. Akce se tentokráte zúčastnili pouze Deli a Verča. A dokonce i vyhráli nějaké ceny v turnajích (každý za své družstvo).

Orava 2008 aneb Chata plná hier

  14. - 17.11. 2008
Na chatu Piľsko v Oravskom Veselom jel Lumír s Lenkou. Velmi se jim líbila tato akcička, kterou pořádají naši východní sousedé. Na chatě proběhl i slovensko-český křest hry "Bourací autíčka" aneb "Crash by crash".
 

Krajské kolo MČR v Osadnících a v Blokusu

  8.11. a 9.11. 2008
V Korunce proběhlo krajské kolo. Celé klání se neslo v komorním duchu. Z našich řad do Prahy na finále postoupili Deli, Vodka, Junior a Tomáš

Veletrh v Essenu a Europa masters

  22. - 26.10. 2008
Navštívili jsme veletrh deskovek v Essenu, což byla nádherná podívaná, až nám z toho šla hlava kolem. Možná až moc, protože oproti tomu nebyl náš výsledek na Europamaters (kam jsme postoupili ve Čtyřpoháru) zase tak skvělý. Sice jsme po první hře (Šetiměstí) figurovali na prvním místě, ale pak už to s námi šlo z kopce. Zato Paluba se vypořádala s atmosférou na jedničku (tedy na dvojku, protože ji 1 bod dělil od celkového vítězství). Taky Flygon z Bedny hrál ďábelsky - ve všech hrách získal jako jediný plný počet bodů.

Korunka Open - říjen

  19.10. 2008
Tak dnes v rámci Open nebyl žádný turnájek, ale vše bylo v duchu volného hraní. Tedy kromě posledních příprav družstva na Europamasters v Essenu. Po dalším zahrání velmi kritizovaného Neulandu se už na něj někteří nedívají s takovým despektem jako dříve. Ne, že by to byla hra vhodná na turnaj (hlavně svou délkou), ale velmi špatná se nám taky nezdá. 

Deskohraní v Praze (Čtyřpohár a jiné turnaje)

  29.9. - 5.10. 2008
Nejpilnějším soutěžícím byl Deli, který byl v Praze oba víkendy. Bohužel se mu nevedlo tak, jako loni. Letos žádná medaile.
Mno, stejně bídně letos dopadli i týmy bojující o nejlepší umístění v prestižním turnaji družstev - Čtyřpoháru.

Korunka Open - turnaj v Agricole

  12. - 13.9. 2008
Na první Korunce Open proběhl turnaj v Agricole. Vyhrál Cauly, i když má stále výhrady ke kartám - prý mu chybí "Pálení soupeřových doškových střech", "Vypuštění krtka na soupeřova pole", "Branná povinnost pro soupeřovy potomky", "Zloději dobytka" ....

První schůzka v novém

  3.9.2008
Tak je tady další školní rok. Tentokráte již třetí "korunkovský". Letos jsme začali v nově vyzdobené klubovně. Nové ubrusy, osadníci na stropě, vyzdobené stěny....